Jaké u nás existují životní pojišťovny?

Jaké u nás existují životní pojišťovny? Platí se při uzavírání a běhu životního pojištění nějaké poplatky? Pojišťovna AEGON. Wüstenrot životní pojišťovna. Komerční pojišťovna -program Vital Grant Komerční pojišťovny. Poplatky u životních pojištění...

Platí se při uzavírání a běhu životního pojištění nějaké poplatky?

Poplatky nejsou v našem bankovním a finančním sektoru nic neobvyklého, u životního pojištění se s nimi setkáte v trochu jiné podobě. Pojišťovny si zde účtují například poplatky za správu a vedení životního pojištění se spořící složkou. Tento poplatek činí obvykle 5 % z vámi vložené částky nebo desetník z každé vložené koruny. Dalším poplatkem, se kterým se klient může setkat, je poplatek za správu investic, který může být až 3 % za rok. Poplatky u životních pojištění jsou mnohdy opravdu nepříjemné, pokud klient vlastně neví, za co je platí. Je tedy třeba pečlivě vybírat pojišťovnu tak, aby klient na poplatcích co nejvíce ušetřil. 

Jaké u nás existují životní pojišťovny?

Na trhu České republiky aktuálně operuje 19 pojišťoven, které se specializují také na životní pojištění. Jsou to Aegon pojišťovna, AIG pojišťovna, Allianz, Aviva životní pojišťovna, AXA, Česká podnikatelská pojišťovna, Česká pojišťovna, ČSOB, pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna, Generali pojišťovna, ING, Komerční pojišťovna, Kooperativa, pojišťovna Maxima, Pojišťovna České spořitelny, pojišťovna Uniqa, Americko – Česká pojišťovna, Wüstenrot životní pojišťovna a pojišťovna Victoria Volksbanken.

Pojišťovna AEGON

Tato známá a oblíbená pojišťovna nabízí v rámci životního pojištění více typů pojištění, mezi které patří Global, Premium, Move a Juventus. Program Global je všestranný a užitečný typ životního pojištění, jež umožňuje jak krytí rizika a spoření, ale také strategické investování do mnoha podílových fondů. Program Premium také umožňuje spoření, specializuje se ale především na krytí rizik při smrti klienta. Pojistná částka je zde nastavena velmi vysoko tak, aby se pokryly potřeby všech oprávněných osob. U tohoto programu je možno pojistit se také proti úrazům nebo důsledkům závažných chorob. Program Move slouží především ke krytí závazků klienta, například úvěrů, hypoték, či leasingů. Poslední program Juventus je určen osobám do 26 let věku. Slouží k jejich zajištění v případě úmrtí zákonných zástupců, či jiné osoby, na které je dítě závislé.

Pojišťovna AXA

AXA nabízí v rámci životního pojištění dva zajímavé programy: Balance 6 a Balance 8. První zmíněný program je zajímavý v tom, že kombinuje jak životní pojištění, tak velmi atraktivní investování do komodit jako zlato, ropa, cenné papíry a zemědělství. Dalším pozitivem je možnost vybrat naspořené prostředky pro svou potřebu, a to až třikrát za rok. Program Balance 8 se specializuje na investování do cenných papírů tak, aby klient nikdy neinvestoval v záporných hodnotách, vždy je zaručen nějaký výnos. Samozřejmostí je zde krytí rizik a jako bonus pojištění pro případ smrti následkem úrazu.

Pojišťovna Generali

Tato velmi oblíbená pojišťovna nabízí opravdu mnoho programů životního pojištění. Mezi ty nejzajímavější patří Generali Life, což je kapitálové pojištění s garantovaným výnosem ve výši až 2,25 % p.a. Kromě zajímavých programů nabízí Generali také klasické rizikové i investiční životní pojištění. Rodiče jistě ocení program Lvíček, jež je učen všem dětem. Po dosažení plnoletosti je již zletilému vypláceno pojistné plnění. Pokud dojde ke smrti zákonného zástupce, přejímá jeho povinnost splácet příspěvky pojišťovna.

Wüstenrot životní pojišťovna

Tato pojišťovna má ve svém portfoliu více druhů životního pojištění, kapitálového i investičního. Zajímavým produktem je životní pojištění Gold, což je kapitálové pojištění s garantovaným výnosem okol čtyř procent s možností přispívání od zaměstnavatele. Dalším zajímavým pojištěním je program Invest, který zahrnuje investiční strategii dle výběru klienta, krytí rizik i připojištění všech dětí klienta. Ke všem programům je možno se dále připojistit pro případ úrazů, je možno také využít důchodového připojištění a podobně. Pro zajištění životního pojištění kontaktujte poradce.

Hasičská vzájemná pojišťovna

Tato poměrně nová pojišťovna nabízí kapitálové i spořící životní pojištění. To ale není všechno. U této pojišťovny mohou klienti využít věnového a stipendijního pojištění pro zabezpečení studia, či dalšího budoucího života svého potomka. Životní pojištění se spořící složkou u této pojišťovny nezahrnuje krytí rizika smrti ani trvalé invalidity, zato je zde uplatňován případ dožití, kdy je po uplynutí smlouvy vypláceno pojistné plnění.

Komerční pojišťovna -program Vital Grant Komerční pojišťovny

je velmi oblíbeným produktem. Proč? Zahrnuje v sobě totiž pojištění pro případ smrti, pojištění pro případy trvalé invalidity a také možnost výplaty plnění v případě dožití. Program Vital Invest je vhodný pro ty, kteří chtějí své vložené prostředky výhodným způsobem zhodnotit. Investiční programy v různých obdobách nabízejí téměř všechny pojišťovny.

Česká pojišťovna

Naše nejznámější a jedna z nejoblíbenějších pojišťoven nabízí ve svém portfoliu poměrně hodně programů. Klient si může vybrat z klasických rizikových životních pojištění, ale také z kapitálových a investičních pojištění a pojištění pro děti s názvem Sluníčko. Jako jedna z mála pojišťoven nabízí také životní pojištění pro firmy, které umožňuje zaměstnavateli pojistit své zaměstnance.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4710 (zivotni-pojisteni.eu#283)


Přidat komentář